سلام … قطعا به این صفحه آمده اید تا کمی از من بدانید پس اجازه دهید کمی خودمانی شروع کنم.

از وقتی یادم می‌آید در حال جستجو بودم و عاشق کار کردن، از کاری به کار دیگر . کارهای ریز و درشت زیادی را امتحان کردم، شکست های کوچک و بزرگی را از سر گذراندم. وقتی اولین کارم را به عنوان یک فروشنده کتاب در یک فروشگاه کتاب شروع کردم ۱۴ سالم بود، کار شیرین و جذابی بود در آن سن. اما کار کردن در ۱۴ سالگی هم چالش‌های خاص خودش را داشت، چون خانواده ام مخالف بودند و اصلااین مساله را نمی پذیرفتند. نیاز به پول را هم نمی توانستم بهانه کنم . حتی چند باری هم بابتش مورد عنایت پدر قرار گرفتم.

اما من صرفاً هدفم پول درآوردن نبود. می خواستم زمانی که بزرگ شدم و به جایی رسیدم مثل اکثر آدم های موفق، داستان خودم را داشته باشم. با افتخار آن را تعریف کنم و بگویم چه سختی ها کشیدم، چه کارها کردم ، تا به اینجا رسیدم. پس باید مسیر سخت را هم انتخاب می کردم و به خودم سخت می گرفتم. همین فکر باعث شد عادت سخت گرفتن به خودم درونم شکل بگیرد و با من یکی شود. و حالا خیلی شاکرم، به خاطر آن روزهایی که منِ امروز را ساختند.

برویم که از خودم برایتان بگویم تا با من بیشتر آشنا شوید. فقط اینکه توضیحاتم را خلاصه می کنم تا مطلب طولانی نشود، اما حتما به زودی به طور مفصل و کامل داستان زندگی ام را می نویسم برای عزیزانی که دوست دارند جزئیات بیشتری بدانند.

بعد از آن در سن ۱۶ سالگی مشغول کار خرید و فروش موبایل و سیم کارت شدم. آن زمان درآمد خوبی داشت. در آستانه ۱۸ سالگی و کنکور بودم که در روز اول عید نوروز سال ۸۵ تصادف وحشتناکی داشتم. در مدت چند ثانیه همه چیز عوض شد دنیا انگار که تمام شده باشد، خانواده‌ام آسیب‌های جدی دیدند ، خواهر کوچکترم را از دست دادیم و خودم به تعبیری له شده بودم، جوری که شش جای بدنم شکست و نصف صورتم از بین رفت که به لطف جراحی های ترمیمی دوباره زیبایی ام را به دست آوردم:)

برای یک آدم پر جنب و جوش، چند ماه روی تخت بودن سخت بود. به خصوص اینکه، برای کوچکترین حرکتی ۴ نفر باید بسیج می‌شدند و به دادم می رسیدند. به خودم گفتم این هم یک آزمایش دیگر است که باید سربلند از آن بیرون بیایم. خلاصه دوباره شروع کردم و دانشگاه قبول شدم. حدود یک سال بعد از این که دانشجو شدم نتوانستم تنها به درس خواندن اکتفا کنم. پس، یک کسب و کار جدید راه اندازی کردم، یک کافه تریا . مقداری پس انداز داشتم و مقداری هم قرض گرفتم و شروع کردم. عاشق کارم بودم و ارتباطم با مشتریانم خوب بود و تا نزدیکی های صبح کار می کردم. آنقدر غرق کارم بودم که از اتفاقات دور و برم غافل ماندم، فکر همه جا را نکرده بودم و نتوانستم بعضی اتفاقها را درست مدیریت کنم. همین باعث ورشکستگیم شد همه چیز را از دست دادم. مغازه، ماشین و حتی خانه ای که در آن ساکن بودم. و در عوض ۱۰۰ میلیون تومان ضرر و بدهی برایم مانده بود. مجبور شدم از صفر یا بهتر بگویم زیر صفر شروع کنم. باید دوباره بلند میشدم. تجربه گذشته ام از شکست های زیادی که در زندگی داشتم و سخت گرفتن همیشگی به خودم ثابت کرده بودم و می دانستم که دوباره همه چیز را به دست می آورم.

در آن وضعیت نقاشی ساختمان بهترین گزینه برای من بود، چرا؟ چون خانه هایی را قبول می‌کردم که خالی باشند تا بتوانم شب ها را همانجا بخوابم. روزهای سختی بود ، باید بدهی هایم را تسویه می کردم و سرمایه از دست رفته ام را کم کم جبران می کردم . گاهی اوقات هم کنار یکی از دوستانم از اوایل شب تا نزدیکی‌های صبح ام دی اف کاری می کردم. بالاخره دوباره یک ماشین خریدم. یادش بخیر، زمانهایی که بیکار بودم مسافر جا به جا می کردم. خداروشکر اوضاع داشت بهتر و بهتر می‌شد.

بعد از فارغ التحصیلی یک مدت تدریس خصوصی نقاشی می کردم و بعد از آن با توجه به تجربه و سابقه کارم در اوایل دوره دانشجویی ام ، در زمینه تبلیغات، تصمیم گرفتم یک آژانس تبلیغاتی تأسیس کنم . تبلیغات نقطه جهش و سکوی پرتاب من بود. یک دنیای رنگیِ جذاب و خلاق داشت، اما یک چیز کم داشت و آن دانش مشاوره کسب و کار بود که بتوانم علاوه بر اینکه در زمینه تبلیغات به مشتریان مشاوره دهم، ساختارهای اصولی تبلیغات را با فروششان و جنبه های دیگر کسب و کارشان هماهنگ کنم. این شد که شروع کردم به یادگیری جدی و اصولی در این زمینه.

حالا من یک مشاور باتجربه بودم که ایده های خلاقانه زیادی برای مشتریانش داشت . خیلی شگفت‌انگیز بود انگار همه مقاطع زندگیم که زمانی فکر میکردم شاید از این شاخه به آن شاخه پریدن باشد، داشت مثل قطعات یک پازل کنار هم مینشست و تصویر واقعی از من را شکل می داد. دانش و تجربه کار تبلیغات در سالهای تحصیل دانشگاهی ام، در رشته هنر و پس از آن، در اینجا مثل یک مشاور تبلیغاتی همراهم شد و علاوه بر آن، من یک تیم تبلیغاتی خلاق هم داشتم . اما انگار هنوز این پازل قطعه ای کم داشت. یکی از مشکلات کسب و کارها ، عمدتا، نداشتن مهارت فروش یا نیروی ماهر در این بخش است، پس مجبور بودم تعدادی نیروی فروش برای برخی از مجموعه ها و تیم های مورد مشاوره ام هم آموزش دهم. وقتی نتایج آموزش هایم را در عملکرد اعضای تیم ها میدیدم، میلم را برای آموزش بیشتر کرد، وارد عرصه آموزش و پرورش نیروهای فروش شدم. پس از مدتی متوجه شدم افراد علاوه بر نیازشان به مهارت فروش، نیاز به اصول اساسی دیگری هم دارند که اغلب نادیده گرفته می شود یا مهم تلقی نمی‌شود. همان اصولی که تمام این سال ها آموخته بودم و با همین ها ریشه هایم را محکم کرده بودم تا بتوام تحت هر شرایطی خودم را حفظ کنم و ادامه دهم. آموزش این تجربه ها و مهارت ها به دیگران و کمک به بهتر شدن حال شان، زندگیشان و در آخر کارشان. آنقدر حالم را خوب می کرد که آموزش این اصول شد اولویت زندگی من.

افراد زیادی را دیدم که همه با سرعت سرسام آوری در حال تلاش برای درآمد بیشتر بودند .فرقی نمی‌کرد این آدمها چه شغلی دارند یا چقدر پول،همیشه در هر وضعیتی که بودند به هر موفقیت کوچک و بزرگی هم که می رسیدند باز هم رضایتشان را جلب نمی کرد . تصمیم گرفتم کمی جدی تر در مورد چرایی این مساله، بررسی های انجام دهم. پس از ماهها بررسی و تحقیق با کمک تیم پژوهشی بی نظیرم، به نتایج جالبی رسیدم که ماحصل آن شد دوره “ریشه های موفقیت”اگر بخواهم خیلی کوتاه آن را بیان کنم: یک مثال ساده برایش دارم، بسیاری از این موفقیت ها ریشه سستی داشت، درست مثل جوانه زدن یک گیاه در خاک با عمق یک سانتی، که با هر تکانی از ریشه در می آید، اگر هم به فرض محال بادی نباشد دیگر جایی برای عمیق کردن ریشه ها ندارد و اساساً زندگی متزلزل و ناآرامی دارد . این حکایت ۹۰ درصد از آدمهایی است که در حال تلاش برای موفق شدن هستند اما غافل از ریشه هایی که باید محکم کنند تا موفقیت شان و اساساً رسیدن به آن را تضمین کند.

من احسان رجب‌زاده هستم. با نهایت فروتنی، مدیر مسئول و صاحب امتیاز آژانس تبلیغاتی هفت نقش، مشاور فروش و کسب و کار ، مدرس دوره های بازاریابی و فروش و اصول ریشه های موفقیت. امیدوارم من و تیم خوبم بتوانیم لحظه های مفید و لذت بخشی را برایتان به وجود آوریم.

مدارک اخذ شده

دریافت گواهینامه بین المللی دستیابی به برتری از طریق خدمات مشتری از John Tschohl

دریافت گواهینامه بین المللی تجارت حرفه ای و کارآفرینی از Garret Martin Johnson

دریافت گواهینامه تعالی مدیریت از TUV International

دریافت گواهینامه مدیریت مورد تایید دانشگاه آکسفورد

دریافت گواهینامه بین المللی از انجمن کسب و کار ایران-روسیه از Igor Mann

دریافت گواهینامه بین المللی زبان بدن جدید از Allan Pease

دارنده گواهینامه بین المللی اصول تبلیغات از IQS انگلستان

دارنده گواهینامه بین المللی تخصصی تبلیغات و برندینگ از IQS انگلستان

دریافت گواهینامه اصول تبلیغات و برندینگ از دانشگاه تهران

دریافت تندیس مدیر شایسته ملی پنجاه مدیر منتخب کشور-سال ۱۳۹۳

دارنده گواهینامه بین المللی بازاریابی و فروش از ANCCP ایتالیا

افتخار آموزش شخصیت شناسی در مذاکرات فروش از John Cremer

افتخار آموزش فروش در دنیای جدید از Sandro Forte

افتخار آموزش مدیریت امور مشتریان و تبلیغات از Martin Butler

افتخار آموزش تکنولوژی فروش از Frank Furness

افتخار آموزش رشد و موفقیت در دوران رکود از Quintin Coetzee

دریافت گواهینامه مدیریت، مورد تایید انجمن بهره وری ایران

دریافت گواهینامه مدیریت، مورد تایید انجمن مدیریت ایران

دریافت دیپلم مدیریت از کنگره مدیر شایسته ملی- دی ماه ۱۳۹۳

ثبت اختراع در زمینه تبلیغات محیطی

مدارک اخذ شده