چگونه یک فروشنده موفق باشیم؟ (قسمت اول)

چگونه یک فروشنده موفق باشیم؟

چگونه یک فروشنده موفق باشیم؟ (قسمت اول)

 

همانطور که در مطلب قبلی آیا شما فروشنده ی واقعی هستید؟ ۱۰/۵ سوالی که باید از خوتان بپرسید؟ گفتیم در فروش مهم نیست که چه کسی هستید.مهم این است که چه کسانی شما را می شناسند.فروشنده اصیل کاملا شناخته شده است.

 

چه یک فروشنده محصولات و خدمات خاص باشید چه یک تولید کننده و عرضه کننده، هرچه بیشتر شناخته شوید ، واقعی تر و اصیل تر به نظر می رسید. اما اینکه چطور شناخته شوید؟

قدم هایی وجود دارند که با برداشتن آن ها می توانید شناخته شوید به عنوان یک فروشنده ی اصیل و واقعی مورد توجه قرار بگیرید.

 

خوب توجه کنید: بخشی از اصالت یک فروشنده ، بسته به میزان محترم شمرده شدن است. بدون در نظر گرفتن آنچه انجام می دهید تا شناخته شوید ، اگر پایین تر از ضوابط اخلاقی قرار بگیرید و یا مردم شما را غیرصادق بیابند، اصالت خود را از دست خواهید داد.

بهترین راه سنجش میزان اصالت کنونی تان، مراجعه به سایت گوگل است. نام خودتان را بنویسید و منتظر بمانید. چه اتفاقی می افتد؟ هیچ اتفاقی؟ نه اتفاق چندانی ؟ اندکی؟ من از گوگل به عنوان معیاری برای اندازه گیری اصالت افراد استفاده می کنم . مشتریان شما هم همین کار را می کنند و رهبران صنعتی تان نیز. پس نخست باید بدانید که با قرار گرفتن نامتان در سایت گوگل ، اندکی از مسیر اصالت را پیموده اید. گوگل، یک کارنامه اصالت است. معدل شما چند است؟

 

۷/۵ راهکار وجود دارند که شما می توانید در طول ۳۰ روز آینده انجام دهید و بر روی موتور جستجوی اینترنت قرار بگیرید . این کارها کمکتان می کند که تا اندازه ای به اصالت دست یابید.

 

  1. وب سایتتان را راه اندازی کنید با اطلاعات کاملی از شما و کمپانی تان. محتویات سایتتان باید جالب باشد و به مشتریانتان کمک کند، شامل ایده های تازه ، توصیه ها، مقاله ها و اطلاعاتی باشد که به پیشرفت مشتریانتان کمک کند، کمک کردن منتهی به ایجاد اصالت می شود.
  2. بنویسید. از چگونگی استفاده مشتریانتان از محصول شما، از منافعی که عایدشان می شود، از موفقیت دیگران، خود را یک متفکر معرفی می کنید. نوشتن سخت است اما این کار نه تنها اصالت شما را اثبات می کند بلکه فروشتان را هم آسان تر می کند. آیا مخاطبان شما اطلاعات دست سوم می خواهند یا نوشته ای به قلم خودتان که به آنها می گوید چگونه از محصول شما استفاده کنند.
  3. نوشته ها و مقاله هایتان را به گونه ای بنویسید که مشتریان، مخاطبان و یا سایر افرادی که در صنعت شما فعالیت می کنند ، آن را بخوانند. مقاله هایتان را در سایتها، نشریه های محلی ، اختصاصی ، روزنامه ها یا نشریه های الکترونیک انتشار دهید و برای فهرست مشتریانتان ارسال کنید.
  4. با مشتریانتان در ارتباط باشید و با آنها تعامل داشته باشید نظر سنجی کنید، راهکار دهید، کمکشان کنید و از این منابع اطلاعاتیتان مانند جانتان محافظت کنید
  5. در یک کنفرانس سخنرانی کنید. فقط در کنفرانس ها شرکت نکنید . سخنرانی برای همکارانتان شما را در جایگاه رهبری قرار می دهد و اصالتی بی چون و چرا به شما می بخشد. منظور از سخنرانی این است که شما در زمینه ای که تخصص دارید و آنقدر توانایی دارید که در مقابل گروهی بایستید و قلب و ذهن آنها را بربایید.

 

 

۶-در زمینه ای نقش رهبری بپذیرید. با پذیرش نقش رهبری در یک گروه تجاری یا رویدادی اجتماعی یا کمیته ای ، به دیگران نشان می دهید که مایل به پذیرش مسئولیتید و حاظرید وظیفه ای را با تمام توانتان به اتمام برسانید. این کار منتهی به اصل مهم دیگری می شود: شهرت.

۷- شهرت زیادی کسب کنید . اگر تمام اعمالتان را ، نیات خوب و همه پیشرفت هایتان را جمع بزنید ، مجموع آنها معادل شهرتتان خواهد بود. اگر شکایت می کنید که شهرت چندانی ندارید، مفهومش این است کار زیادی برای کسب شهرت نکردید. اگر شکایت می کنید که شهرت زیادی کسب کرده اید اما شرکتتان چندان آوازه ای ندارد ، پس از آنجا خارج شوید . شهرت شما و شرکتتان باید هماهنگی کامل داشته باشد تا به اصالت واقعی دست یابید.

۷/۵- تمرین کنید که یک فروشنده با اصالت باشید. برای کسب اصالت باید با اصالت زندگی کنید. شما نمی توانید به عنوان یک فروشنده ی اصیل کارتان را شروع کنید.شما باید مدام در حال یادگیری باشید و کارهایی را انجام دهید تا به این جایگاه دست پیدا کنید. باید با اصالت زندگی کنید  منظورم این نیست که صادق نباشید و وانمود کنید که صادقید . نه آن کسی که نیستید ، بلکه آن کسی باشید که می خواهید باشید.

 

 

شما اندک اندک با انجام اعمال درست به مرحله ی اصالت می رسید.

اصالت با نقش بازی کردن به وجود نمی آید. اصالت زمانی به وجود می آید که شما آن را خلق کنید.

 

قسمت دوم مقاله “چگونه یک فروشنده موفق باشیم؟” به شما عواملی را معرفی می کنیم که چگونه یک فروشنده ی اصیل باشید.

 

Jeffrey Gitomer

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس مستقیم
WhatsApp chat